• Projekt "Żyj aktywnie"

• Miło nam poinformować, że uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcacego przystąpili do projektu „Żyj aktywnie!”.

Ideą projektu jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego w celu kształtowaniu postaw prozdrowotnych i wzrost ogólnej sprawności fizycznej uczniów oraz wskazanie wychowankom innowacyjnych form w podejmowaniu aktywności fizycznej w czasie wolnym.

W lutym 2022 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej, uczniowie otrzymali kody aktywujące aplikację wspomagającą aktywność fizyczną „Fitnoteq” (to aplikacja przedstawiająca różne jednostki treningowe w formie filmów wideo) na okres 8 miesięcy oraz informacje dotyczące aplikacji „Strava” (która służy do monitorowania i rejestrowania aktywności fizycznej).

W czerwcu 2022 roku odbyło się podliczenie punktów z podejmowanej przez uczniów aktywności fizycznej w aplikacji „Fitnoteq”. Po podsumowaniu najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody: bony o wartości 300 zł., 200 zł., 100 zł. do sklepu „Martes Sport” w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni. Projekt był realizowany przez mgr Darię Buczkowską ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, działającej przy Instytucie Nauk o Kulturze Fizycznej.